Ekskluzive Futboll La Liga Sport

NUK SHËNON QË NGA SHTATORI/ Bale në THATËSIRË! Periudha më e errët e uellsianit tek Real Madrid

Kur ka debat për formacionin fillestar te Real Madrid, një nga gjerat që dihet apo pritet te ndodh me siguri është që Gareth Bale do të shënojë.

Mbi të gjitha, ai ka shënuar 108 gola në 244 paraqitje për Real Madrid.

Sidoqoftë, në formën aktuale nuk ka shumë prova për ta mbështetur atë argument.

Uellsiani ka kaluar 11 ndeshje pa gjetur rrjetën, i cili është sezoni i tij i dytë më e dobët me fanellën e Real Madrid.

Greva më e fundit e Bale erdhi në 1 Shtator kundër Villarreal, kur ai shënoi dy herë në barazim 2-2 në Estadio de la Ceramica.

Që atëherë, ai ka kaluar 688 minuta në fushë pa anjë gol. Periudha më e gjatë që Bale ka kaluar pa asnjë gol për Los Blancos ishte 829 minuta në sezonin 2014/15 dhe është duke u mbyllur me atë rekord të padëshiruar.

Zinedine Zidane do të shpresojë se mund të jetë sërish vendimtar në ndeshjet e mëdha, duke filluar me Supercopa de Espana në Arabinë Saudite pasi Real Madridit i duhet fitorja.