Futboll Sport

PJESË E MAFIES/ Ish-sulmuesi i Juventusit dënohet me 3 vite e 6 muaj burg

Ish-sulmuesi i Juventusit, Fabrizio Miccoli është dënuar me 3 vite dhe gjashtë muaj burg nën akuzën e zhvatjet me metoda mafioze.

Vendimi është lajmëruar nga gjykata kriminale e Palemros. Miccoli, i cili ishte i pranishëm mëngjesin e së hënës në gjykatë, nuk ishte prezent gjatë kohës kur është lexuar vendimi.

Ish-futbollisti i Juventusit akuzohet se ka urdhëruar Mauro Lauricella-n, të birin e kokës së Kalsa, një lagje historike e qytetit të Palermos, t’i kërkojë biznesmenit Andrea Graffagnini  20,000 euro për blerjen e një diskoje.  Kujtojmë që më parë  Lauricella është dënuar nga gjykata me 7 vite burg.

Related posts

KUPA E KOMBEVE TË AFRIKËS/ Senegali dhe Maroku bëjnë detyrën

Delo.autor

KËRKON PËRFORCIME TË MËDHA/ PSG mendon për ish-dështakun e Interit, gati 35 milionë euro!

Delo.autor

EPISODI/ Penallti për Romën! Ose jo… Arbitri korigjon veten (VIDEO)

bora.autor

Leave a Comment