Futboll Kosova Sport

RASHICA NUK U NDAHET GOLAVE/ Ylli i Kosovës ka dhe fatin me vete (VIDEO)

Milot Rashica shfaqi sërish më të mirën nga vetja duke shënuar në testit miqësor mes dy skuadrave gjermane Verder Bremenit dhe Hanoverit.

Skuadra e yllit të Kosovës fitoi bindshëm 3-1 falë dopietës së amerikanit Xhoshua Sarxhent.

23-vjeçari shënoi nga jashtë zonës duke u ndihmuar edhe nga portieri kundërshtar që nuk arriti ta kontrollonte si duhet topin e ardhur në drejtim të portës.

Në dy sezonet e fundit, Rashica ka shënuar rezultate perfekte në aspektin individual duke realizuar 16 gola në 39 ndeshje. Shumë zëra në merkaton europiane e lidhin të ardhmen e Rashicës jashtë Gjermanisë.

Related posts

ZYRTARE/ UEFA trondit Mançester Sitin! Jashtë Europës për dy vite dhe 30 milionë euro gjobë

bora.autor

FINALJA E MADHE E WBO/ Ja si e godet me shpullë kundërshtari boksierin shqiptar (VIDEO)

Delo.autor

MESSI nuk fitoi asgjë/ Kjo nuk ka rëndësi për ET’ONË, pasi “pleshti” është…

Isa.Autor

Leave a Comment