Futboll Kosova Sport

RRËZIMI I AVIONIT NË IRAN/ Tmerrohet lojtari i kombëtares Kosovare (FOTO)

Tensioni dhe frika, pas ngjarjeve të fundit në Iran, janë rritur shumë sidomos pas deklaratës së qeverisë iraniane në lidhje me avionin që u rrëzua këtë javë.

Presidenti Rhouani deklaroi se Irani e goditi me raketë avionin që u mori jetën 176 personave, duke e trajtuar këtë veprim si gabim njerëzor.

Por zhvillimet e fundit që kanë tronditur të gjithë botën kanë prekur dhe futbollistin e kombëtares kosovare, Zymer Bytyqi.

Mediat Norvegjeze shkruajnë se Bytyqi është tronditur nga rrëzimi i avionit në Iran.

Kombëtarja kosovare ka fluturuar për në Katar për të zhvilluar një ndeshje miqësore kundër Suedisë të dielën dhe avioni ka kaluar sipër territorit Iranian duke shtuar akoma më shumë tensionin tek lojtarët.

“Lojtarët e ligës elite, në kampin stërvitës në vendin fqinj të Iranit, U tmerrova kur pashë se çfarë ndodhi”, – shkruajnë mediat norvegjeze.

 

Related posts

“E KAM ËNDËRR TË PËRFAQËSOJ SHQIPËRINË”/ Mesfushori Ethemi: Sfida Partizani-Kukësi? Mendoj se fiton…

Delo.autor

Deschamps ka rezerva për Francën, Pogba përgëzon edhe fatin

Sadik.Autor

NË ANGLI E URREJNË TË GJITHË/ Sulmuesi i Palas kërcënohet edhe me vdekje

Isa.Autor

Leave a Comment