Futboll Shqipëri Sport

SHQIPËRI-ITALI/ Koreografi me 51 fëmije, shikoni çfarë ndodhi në stadiumin “Air Albania” (VIDEO)

Ka nisur në këto momente ndeshja mes yjeve  të Shqipërisë dhe atyre të Italisë, nën moton “Luajmë dhe Rindërtojmë së bashku”, me të ardhurat që do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti.

Para fillimit të ndeshjes është krijuar edhe një koreografi me plotë 51 fëmijë. Pikërisht 51 fëmijë, po aq sa ishte edhe numri i viktimave që u ndanë nga jeta si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit.

Fëmijët u futën në rrethin e mesit të fushës, me nga një tullumbace në dorë, të cilat i lëshuan në qiell në nder të viktimave.

Related posts

SHKARKIM I MURINJOS/ Legjenda e KLUBIT mund të jetë KAMERDARJA e shpëtimit

Isa.Autor

Moratti: Titulli? Juventusi ka shumë angazhime… Marotta? Do ta doja tek Interi

Isa.Autor

“TËRBOHET” SHEIKU NË MERKATO/ PSG përgatit 60 milionë euro për yllin e Serie A…

Delo.autor

Leave a Comment