Futboll La Liga Sport

TAKIMI SEKRET TE BARCELONA/ Zbulohet biseda mes presidentit e Valverdes

Presidenti i Barcelonës, Joseph Bartomeu, ka ftuar në një takim urgjent trajnerin e Barcelonës, Ernesto Valverden. Tema e bisedës dihej, ndërsa mediet spanjolle pretendojnë se kanë zbuluar dhe përmbajtjen e saj. Numri një i klubit i ka komunikuar shkarkimin teknikut të tij. Ai nuk i beson më trajnerit Valverde dhe diçka të tilla ia ka shprehur qartë numrit një të stolit. Bartomeu i ka besuar jo pak Valverdes, por duket se dhe durimi i tij është sosur pas eliminimit nga Superkupa e Spanjës

Katalanasit duhet të kërkojnë trajner të ri, pasi Xavi i refuzoi. Allegri dhe Pochettino mbeten dy kandidaturat më të diskutuara për të marrë drejtimin e klubit. Të dy trajnerët janë të lirë në treg dhe kanë më shumë shanse.

Related posts

“Finale e mallkuar”, pas Salah edhe Karvahal rrezikon ndjeshëm Botërorin

Sadik.Autor

Vora e Ferrajt dhe Muçollarit shkruan historinë, ngjitet në të Parën

Sadik.Autor

E RRALLË/ Të gjithë po QESHIN me penalltinë në ndeshjen, Empoli – Roma (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment