Futboll Premier League Sport

TË PAPËRMBAJTSHËM/ Kampionët e Anglisë relizojnë 3 gola “magjikë” për 10 minuta (VIDEO)

Manchester City ka shtypur Aston Villën në transfertë, teksa i ka shënuar tre herë brenda 10 minutave, me Ryiad Mahrez dhe Sergio Agueron që dhuruan spektakël. Algjeriani fillimisht shënoi një gol fantastik, teksa u fut mes mbrojtjes së dendur të Aston Villës dhe mposhti portierin me një goditje perfekte.

Gjashtë minuta më vonë, në të 24-tën, ishte po i njëjti autor, me Mahrez që përfitoi nga rrëmuja në zonë, dukë shënuar golin e 0-2.

Në të 28-tën festë pati edhe për Agueron, me këtë të fundit që shënoi me një predhë nga jashtë zonës.

Related posts

CHAMPIONS LEAGUE/ Zidane shpall listën e Realit për super duelin me PSG (FOTO)

Delo.autor

Zyrtare: E kërkoi Interi, por Martinez transferohet te Villarreali (FOTO)

Q.Autor

“VENDIMI PËR TË QËNDRUAR ËSHTË…”/ Koeman zihet ngushtë, ja çfarë thotë për të ardhmen e Messit…

Delo.autor

Leave a Comment