Futboll Sport

TËRMETI SHKATËRRIMTAR/ Gjesti i prekës i tifozëve të Fenerbahçe-s për viktimat në Turqi

Tifozët e Fenerbahçe-s kanë bërë një gjest prekës në ndeshjen e ekipit të tyre ndaj Basaksehir, e fituar 2-0.

Në fund të takimit ata kanë filluar duke hedhur mijëra shaje në fushë në nder të viktimave dhe të prekurve nga tërmeti i fuqishëm që ka tronditur perëndimit e vendit gjatë 24 janarit.

Ato shaje do të dhurohen dhe paratë do të shkojnë për të prekurit nga tragjedia.

Related posts

Nga 77 në 4181 euro nata, hotelet e Kievit “çmenden” për finalen e Champions-it

Sadik.Autor

Leicesteri e barazon rezultatin, ka shënuar golin Marc Albrighton (VIDEO)

Delo.autor

Roma dhe Crotone/ Verdhekuqët kalojn në avantazh

Q.Autor

Leave a Comment