Futboll Seria A Sport

ARBITRI “ÇMEND” MILANIN/ Kuqezinjtë dominojnë Juventusin, por nuk ia dalin të fitojnë

Milani nuk ia ka dalë të marrë fitoren ndaj Juventusit në “San Siro”, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1, në një ndeshje të dominuar nga kuqezinjtë.

Kuqezinjtë e Piolit e dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund, teksa kishin edhe disa raste të tjera për shënim, por Bufon ishte në ditën e tij më të mirë sot, duke i ndaluar gjuajtjet e lojtarëve të Milanit. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndonëse “Djalli” iu afrua disa herë golit të avantazhit.

Pjesa e dytë nisi aty ku u mbyll e para, me Milanin në sulm. Pas disa tentativave, ishte i zakonshmi Ante Rebiç, që i dha avantazhin ekipit të tij. Në minutën e 61’, pas një krosimi perfekt të marrë nga Kastijeho, e shfrytëzoi në maksimum, duke e dërguar në rrjetë. Në minutën e 72’, Teo Hernandez u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, duke e lënë ekipin e tij me 10 lojtarë.valeri.milan.juve.2020.750x450

Ishte Kristiano Ronaldo që barazoi shifrat, teksa kthehu në gol një penallti të fituar nga ai vetë në minutën e 91’. Shumë mungesa në ndeshjen e kthimit për kuqezinjtë, teksa për shkak të kartonëve të marrë, do të mungojnë Ibrahimoviç, Kastijeho dhe Teo Hernandez.

Related posts

Conte pas humbjes turpëruese: Edhe nëse Chelsea më shkarkon, jeta vazhdon gjithsesi

Q.Autor

VIDEO/ Shihni golin e talentit shqiptar që po mahnit portugezët

Q.Autor

Liverpooli i mahnitshëm në Europë, thyenë rekordin e Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Sadik.Autor

Leave a Comment