Futboll Premier League Sport

AS LIVERPOOL DHE AS MANCHESTER UNITED/ Mediat angleze zbulojnë se për kë ëndërron të luajë Sancho!

Jadon Sancho ka marrë vëmendjen kryesore të mediave kohët e fundit, pasi anglezi do të lërë Dortmundin në fund të sezonit. Diçka e tillë është e konfirmuar dhe tashmë pritet me interes se ku do të vijojë karrierën ish-ylli i Manchester Cityt.

Emrat e parë që dolën në skenë ishin Liverpool dhe Manchester United, por së fundmi “Evening Standart”, zbulon se Jadon Sancho ëndërron të luajë për Barcelonën ose Realin e Madridit. Gjithmonë, sipas “Evening Standart”, ylli anglez ka dëshirë të kalojë në La Liga dhe të luajë për një nga dy klubet më të mëdha në Spanjë.

Related posts

PRITET VETËM ZYRTARIZIMI/ Jovic prezantohet javën e ardhshme tek Real Madrid

Delo.autor

ÇUDIA VJEN NGA KOSOVA/ Një kope me dele prezente gjatë ndeshjes së Superligës (FOTO)

Delo.autor

TËRMETI TRAGJIK/ Kanë gjak shqiptari, ja shuma që do ofrojnë Xhaka-Shaqiri për të prekurit (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment