Futboll Kategoria Superiore Sport

“ÇELËSI I SUKSESIT ËSHTË ATMOSFERA NË EKIP”/ Mesfushori Batha: Të gjithë prisnin sakatimin tonë…

Idriz Batha kthehet të flasë për derbin e fituar me Partizanin. Në një intervistë për TV “Klan”, mesfushori i bardhebluve rrëfen se çfarë u përmbys në sfidën me të kuqtë në fazën e dytë.

“Të gjithë prisnin që atë ndeshje (ndaj Partizani) të sakatoheshim, por menduam të mblidhnim forcat dhe t’u tregonim të gjithëve, që e kishin gabim, që nuk besonin te ne. Merita e të gjithëve, ndoshta edhe pak fat, por mendoj se çelësi i suksesit është atmosfera në ekip dhe një skuadër nëse është e bashkuar dhe ka harmoni brenda, mund të shkojë lart. Trajneri mendon se është edhe merita e Zotit për këtë mrekulli”, ka thënë Batha. Ky i fundit është një nga lojtarët që është aktivizuar më shumë këtë sezon.

Related posts

TJETËR GAFË E ARBITRAVE/ Shikoni penalltinë që iu mohua Teutës ndaj Kukësit (VIDEO)

Delo.autor

CHAMPIONS/ Gjakoset De Ligt, Lyon befason Juventusin dhe zhbllokon ndeshjen

bora.autor

VEPRIMI QË NXIT TIFOZËT E “DJAJVE TË KUQ”/ Mesfushori Pogba stërvitet me fanellën e Juventusit (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment