Futboll Seria A Sport

DY MINUTAT QË DOGJËN MBROJTËSIN/ Italia qan për talentin 20-vjeçar Marash Kumbullën

Mjaftuan 2 minuta në ndeshjen e fituar ndaj Moldavisë me rezultatin 0-4 dhe Marash Kumbulla nuk mund të veshë më fanellën e Italisë. Mbrojtësi u përdor në ndeshjen për kualifikueset e Europianit dhe kaq mjaftoi për t’i dhënë gjithçkaje zgjidhje dhe të kemi një xhebahir në kombëtaren tonë.

Itallia po përulet përpara talentit të 20-vjeçarit dhe ndeshja kundër Juventusit i vuri vulën gjithçkaje. Ai është lojtari më i diskutuar i momentit dhe në shtetin fqinj janë ngritur pikëpyetje se pse nuk është grumbulluar me moshat e Italisë.

Kumbulla ka lindur në Itali, por djali nga Malësia e Madhe mbetet i lidhur me Shqipërinë. Shtatlarti nuk do të ketë më mundësinë për të veshur fanellën e ish-kampionëve të botës. Një lajm i mirë për ne, por jo për italianët që kanë humbur një lojtar me shumë vlera.

Related posts

“QAVA, SEPSE…”/ Theu zemrat e gjithë shqiptarëve me lotët e tij, njihuni me tifozin 7-vjeçar të kombëtares

Delo.autor

FINALJA, REJA RIKTHEN SENATORËT/ Balotazh Manaj-Uzuni, ja si pritet rreshtimi i Kombëtares ndaj Kazakistanit

Delo.autor

E PARITUR/ Tre vjet më parë e donte gjithë Europa, tani përfundon te Portimonense

Isa.Autor

Leave a Comment