Futboll Sport

E BUJSHME/ Edhe Barcelona në garë për shqiptarin Marash Kumbulla

Marash Kumbulla mbetet një prej talenteve më interesantë të futbollit evropian. Mbrojtësi shqiptar vazhdon të tërheqë vëmendjen e klubeve më të mëdha në kontinent, ku së fundmi garës i është bashkuar edhe Barcelona.

Gjigantët katalanas janë gati të sfidojnë Interin, Juventusin dhe Napolin për të siguruar shërbimet e 20-vjeçarit kuqezi.

Kumbulla shihet si pasardhësi ideal i Gerard Pique dhe “blaugranat” po studiojnë mundësinë e afrimit të menjëhershëm të mbrojtësit.

Në këtë mënyrë, ylli kuqezi do të kishte mundësi që duke luajtur përkrah një prej shtyllave kryesore të ekipit, të përshtatet sa më shpejt me mentalitetin “blaugrana”.

Related posts

REAL MARDID – SEVILLA/ “Los Blancos” do të kërkojë fitoren për vendin e tretë (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Kundër Danimarkës, Deschamps mendon për rotacion

Sadik.Autor

Surpriza e madhe, Allegri ndryshon modulin ndaj Real Madrid

Sadik.Autor

Leave a Comment