Futboll Seria A Sport

ËNDËRROJNË QË NJË DITË TË VESHË BLUZEN E SKUADRËS/ Tifozët e napolitanë të çmendur pas “Pleshtit” (VIDEO)

Skuadra e Barcelonës sot ka zbarkuar në Itali në prag të ndeshjes me Napolin që është e vlefshme për 1/8 e Champions League. Disa tifozët italianë e kanë pritur me padurim këtë moment dhe kanë shkuar menjëherë në hotelin ku do të akomodohen futbollistët e Barcelonës.

Në veçanti ata kanë dashur të takojnë yllin e këtij sporti Lionel Messi, i cili nesër pritet të startojë nga minuta e parë kundër Napolit. Tifozët kanë brohoritur papshuim ‘Messi Messi Messi’.

Video është shpërndarë nga vetë klubi i Barcelonës, ndërsa theksojmë se napolitanët e kanë ëndërruar që një ditë Messi të veshë bluzën e këtij ekipi, pasi e shohin si trashëgimtarin e Diego Maradona-s.

Për lidhjen e veçantë dhe pasionin që kanë napolitanët me futbollin ka folur së fundmi edhe Messi, që ka deklaruar ‘se mezi pret të provojë emocionin që prodhon një stadium si San Paolo’.

Related posts

KORONAVIRUSI/ Galliani: Kaosi në futboll për shkak të epidemisë? UEFA fajtore!

Delo.autor

TITULLI FESTOHET NË SHESH/ Ja cilët janë të ftuar special nga klubi i Partizanit (FOTO)

Delo.autor

Ciro Immobile, romantik në rrugët e Milanos

Sadik.Autor

Leave a Comment