Futboll Sport

HORRORI/ Sportisti i njohur djeg të gjallë 3 fëmijët, bashkëshorten dhe veten, brenda në makinë

Një ngjarje horror është regjistruar në shtetin e Australisë mëngjesin e sotëm.

Ish-ylli i Rugby, lojëtari i skuadrës së NRL, Rowan Baxter ka ndërmarrë një akt fatal vetëflijimi, duke shuar komplet familjen e tij.

Baxter ka lyer makinën e tij brenda e jashtë me benzinë dhe i ka vënë flakën, ndërkohë që brenda saj ndodhej ai së bashku me bashkëshorten dhe tre fëmijët Aaliyah 6 vjeç, Laianah 4 vjeç dhe Trey 3 vjeç.

Sipas dëshmitarëve, Baxter i kishte vënë flakën makinës dhe më pas ishte futur në të, për t’u djegur i gjallë së bashku me familjen e tij.

Ende nuk dihen motivet e kësaj vrasje.

Dëshmitarët shprehen se ish-lojtari goditi veten në stomak, teksa shikonte fëmijët e tij duke u djegur në makinë.

E ndjera bashkëshortja Hannah Baxter, 31 vjeç, u hodh nga automjeti duke bërtitur ‘ai derdhi benzinë mbi mua’.

Ajo u dërgua për ndihmë mjekësore në spital në gjendje kritike rreth orës 8.20 të mëngjesit, por ndërroi jetë në mbrëmje.

Related posts

PSG futet në garën treshe me Realin dhe Juventusin për 22-vjeçarin

Delo.autor

U përfol për marrëveshje, por kjo nuk ishte pritur nga Skënderbeu

Sadik.Autor

29 VITE PRITJE PËR TITULLIN NË PREMIER/ Tifozët e Liverpoolit të zhgënjyer, ja çfarë bëjnë së fundmi…

Delo.autor

Leave a Comment