Futboll Sport

MANCHESTER CITY SI “SUPERMARKET”/ Juvja e Interi në garë për sulmuesin

Sulmuesi Gabriel Jesus ka rënë në radarët e Juventusit. Dënimi i Manchester City-t ka ndikuar shumë te lojtarët që po mendojnë alternativa të reja për veten, pasi duan të jenë pjesë e futbollit “big” në Europë.

Braziliani po vëzhgohet nga klubi italian dhe sipas asaj që shkruan The Sun, kampionët e Italisë janë gati të ofrojnë 70 milionë euro për lojtarin. “Qytetarët” nuk janë të kënaqur me përformancën e tij dhe janë gati ta shesin, pasi ky i fundit ka patur përplasje me Guardiolën.

Interi po e sheh këtë pistë gjithashtu, pasi nuk duan rikthimin e Mauro Icardit. Lautaro mund të largohet dhe braziliani do të ishte zëvendësuesi ideal i tij. Gara duket se do të jetë e fortë mes palëve.

Related posts

INTER NUK NDALET NË MERAKTO/ Marotta kërkon dy blerje të reja, ja goditjet e radhës

Delo.autor

FORMULA 1/ 4 pista të reja për botërorin 2020, rikthehet edhe Turqia

Delo.autor

ANALIZON SITUATËN E LOS BLANCOS/ Seedorf: Favorit këtë vit në Champions, ja kush ishte shaku i krizës…

Delo.autor

Leave a Comment