Ekskluzive Futboll Seria A Sport

NJË “PËRBINDËSH” QË NUK NDALET/ Rekord pas rekordi, ja çfarë synon tani CR7

Pas numrave monstruoz të një fenomeni absolut si Cristiano Ronaldo, nuk ka sekrete të fshehura përveç punës së palodhur. Dhe nuk është as e parëndësishme, as e thjeshtë për ta përsëritur atë, sepse në skenën sportive është pothuajse e pamundur të gjesh një shembull tjetër të frikshëm në profesionin e një jetëje.

Sidoqoftë CR7 nuk ndalet së shikuari në tabelën për kundërshtarët që e ndjekin, sepse gjendet hapësirë për trofe të tjerë.

Duke pritur që të kthehet Champions League i tij, në Itali ai ka shënuar 50 gola (përfshirë 40 në Serie A) në 70 ndeshje me Juventusin.

AlpeSport.al

Related posts

MERKATO NUK ËSHTË MBYLLUR/ Sampdoria “prezanton” SERGIO RAMOSIN (FOTO)

Isa.Autor

E BUJSHME/ Gol dhe asist nga mesfushori shkodran, Erald ÇINARI e nis me këmbën e mbarë

Sadik.Autor

REALIZOI ËNDRRËN PËR TË LUAJTUR TEK BARCELONA/ Por mbrojtësi Emerson tregon arsyen pse klubi e largoi

Delo.autor

Leave a Comment