Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PO SHKËLQEN NË KAMPIONATIN GJERMAN/ Valdet Rama shënon dhe i jep fitoren ekipit të tij (VIDEO)

Valdet Rama është duke kaluar një formë të mirë te skuadra gjermane e Mepen, teksa së fundmi ka arritur të gjejë edhe rrugën e rrjetës.

Shqiptari ishte vendimtar për ekipin e tij në ndeshjen e djeshme ndaj Magdeburg, të cilën e fituan me rezultatin 2-0.

Ishte pikërisht 32-vjeçari i cili në minutën e 63’ shënoi një gol shumë të bukur, duke i dhënë kështu avantazhin ekipit të tij.

Në minutën e 71’, Mepen shënoi edhe golin e dytë, duke e siguruar kështu fitoren, e cila i ngjit në vendin e 6 me 34 pikë, në kategorinë e tretë gjermane.