Futboll La Liga Sport

SIMEONE I JEP “SHOW” LIVERPOOL/ Shikoni me çfarë pasioni e përjeton argjentinasi sfidën (VIDEO)

Atletiko e Madridit ka mundur me rezultatin 1-0 Liverpulin, mbrëmjen e djeshme dhe ka marrë një avantazh të lehtë për ndeshjen e kthimit në Angli.

Diego Simeone ishte “arkitekti” i kësaj fitoreje, pasi rreshtoi skuadrën mirë në fushën e lojës dhe ka motivuar lojtarët gjatë gjithë ndeshjes.

Tekniku argjentinas përveç motivimit të ekipit, në të njëtën kohë ka qenë dhe një ultras, pasi nuk ndaloi së karikuar tifozerinë.

Një video që qarkullon në rrjetet sociale, tregon më së miri me çfarë pasioni dhe tensioni e ka përjeturar Simeone ndeshjen. Një ndër të paktët trajnerë, që jep “show” nga pankina e tij. Për shumë sportdashës kjo sjellje është e admirueshme, ndërsa për të tjerë e ekzagjëruar.

Related posts

Ish yllin i Real Madridit i bashkohet Ancelottit në Napoli

Sadik.Autor

BOTA NË KAOS PREJ KORONAVIRUSIT/ Ish-lojtari i Barcelonës Stoichkov: La Liga të përfundojë këtu, verdiktet sipas…

Delo.autor

BUNDESLIGA/ Formacionet zyrtare: Stuttgart – Bayern Munich

Q.Autor

Leave a Comment