Futboll Premier League Sport

PREMIER LEAGUE/ Trajneri më i mirë zgjidhet Arteta, ja formacioni ideal i javës së parë

Java e parë e Premier League është arkivuar (edhe pse mungojnë në apel ndeshjet e Manchester City-t dhe Manchester United) dhe kategoria kryesore e futbollit anglez ka vlerësuar protagonistët, të përfshirë në formacionin ideal të Alan Shearer.

Ka patur hapësirë edhe për dy njohje të  futbollit italian, ish-lojtari i Atalanta-s, Castagne (gol kundër Leicester), dhe ish-ylli i Napoli-t, Allan (mes më të mirëve në fitoren e Everton kundër Tottenham).

Nuk mund të mungonte Salah, autor i një tregolëshi kundër Leeds, dhe Ëillian, që ka dhënë tre asiste në debutimin e tij me fanellën e Arsenal-it.

Trajneri më i mirë është zgjedhur Mikel Arteta: Topçinjtë kanë shkëlqyer në fitoren e marrë në fushën e Fulham-it.

Formacioni i zgjedhur nga Shearer: (4-3-3) Guaita; Castagne, Gabriel, Saiss, Digne; Hendrick, Allan, Willian; Salah, Vardy, Wilson. Trajner: Arteta.

Related posts

A JEPET I NJËJTI DËNIM PËR CR7 SI NË RASTIN E SIMEONES? Avokati i drejtësisë spotive shpjegon veprimin e Ronaldos

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Atletico Madrid-Juventus. Rezultati 0-1

Delo.autor

LËSHOHET “BOMBA” NGA SPANJA/ Chelsea kërkon portierin e Barcelonës Ter Shtegen

Delo.autor

Leave a Comment