Futboll Kosova Sport

SOLSKJAER KËRKON TA MARRË NË EKIP/ Manchester United hidhet në sulm për “Bomberin” e Kosovës…

Vedat Muriqi është një nga lojtarët më të mirë të Kosovës, i cili po tregon një formë jashtëzakonisht të mirë.Muriqi

Sulmuesi kosovar është kthyer në një nga lojtarët kryesorë te Fenerbahçe, me të cilët po kalon një sezon të paharruar.

Megjithatë Muriqi pritet të ketë një të ardhme të madhe, teksa në gjurmët e tij janë vënë disa klube të mëdha.  Sipas asaj që shkruan “Fanatik”, Solskajer e pëlqen shumë lojtarin dhe dëshiron ta marrë te Junatid.

Madje thuhet se tekniku norvegjez e ndoqi 25-vjeçarin nga afër, në ndeshjen mes Angilsë dhe Kosovës, kur Muriqi gjithashtu tregoi një formë shumë të mirë.

Related posts

Tirana argëtohet me Apoloninë, Superiorja edhe më pranë

Sadik.Autor

PROBLEME PËR INTER/ Barcelona kërkon ndihmën e super menaxherit për transferimin e sulmuesit…

Delo.autor

E ÇUDITSHME NË TURQI/ Ndeshja zhvillohet në -7 gradë dhe me sistem ngrohje

Delo.autor

Leave a Comment