Bundesliga Futboll Sport

TALENTI HAALAND NJË “RRUFE”/ Shikoni sprintin e “yllit” të Dortmund në ndeshjen ndaj PSG (VIDEO)

Erling Haland është njeriu i momentit. Sulmuesi norvegjez shënoi mbrëmjen e djeshme dopietë ndaj PSG-së dhe ka treguar se përveç golave që di të shënoi, është jashtëzakonisht shumë i shpejtë.

Në pjesën e parë, pasi largoi një top nga zona, ylli i Dortmundit ka bërë një sprint të jashtëzakonshëm në kundërsulm.

Me hapa galopantë dhe shumë të shpejtë, arrin si “rrufe” në zonën e francezëve. Për 6.64 sekonda, Haland ka përshkruar një distancë prej 60 metrash.

19-vjeçari është në një formë shumë të mirë dhe kjo video që po bën xhiron në rrjetet sociale, është një dëshmi.

Related posts

Erion BRAÇE përmend zgjedhjet e 7 shkurtit, reagon gjyqtari shqiptar: I djeg humbja 50-centimëshit

Isa.Autor

Dështon City, eleminohet prej FA Cup nga Wigani i kategorisë së tretë

Q.Autor

FA Cup/ United fiton me përmbysje spektakolare dhe shkon në finale

Sadik.Autor

Leave a Comment