Futboll La Liga Sport

ALARMI NGA KORONAVIRUSI/ Merret vendimi edhe për Barcelona-Napoli!

Coronavirus ka pushtuar prej disa kohësh Italinë, që është edhe vendi më i prekur në të gjithë Evropë.

Kjo gjë ka bërë që futbolli të kaloj në plan të dytë, ku përveç Serie A që do të luhet për gati 1 muaj pa tifozë, edhe në kompeticionet evropiane, ndeshjet Valencia-Atalanta, Getafe-Inter dhe Juventus-Lyon do të luhen pa tifozë.

E vetmja ndeshje që për momentin bën përjashtim është ajo midis Barcelonës dhe Napolit. Ministri spanjoll i sporteve ka deklaruar së fundmi se ndeshja që do të zhvillohet në “Camp Nou” do të jetë me tifozë. Të paktën deri në këto momente ky është vendimi që është marrë.

Related posts

“DUA FITORE DHE NË KALÇETO NDAJ VËLLAIT TIM”/ Flet Trajneri Alban Bushi: Kur Rejës i duhen lojtarë, nuk…

Delo.autor

3 GOLA NË 7 MINUTA/ Aguero mposht portierin me dopietë dhe “panenka” (VIDEO)

Delo.autor

U NDA NGA JETA LEGJENDA JOSE LUIS BROWN/ Maradona i prek të gjithë me mesazhin: Nuk arrij ta besoj…

Delo.autor

Leave a Comment