Futboll Seria A Sport

BOTA NË KAOS PREJ KORONAVIRUSIT/ Ronaldo ka një mesazh: Le të jemi mirënjohës!

Cristiano Ronaldo ka dhënë një mesazh ditën e sotme në lidhje me situatën që po kalon e gjithë Bota për shkak të pandemisë së Coronavirusit.

Portugezi ka postuar një foto në llogarinë e tij në “Tëitter”, ku ka dalë me fëmijët e tij. Në shkrimin e fotos, CR7 shkruan se të gjithë duhet të jemi mirënjohës pavarësisht çdo gjëje.

“Në këto momente të vështirë për të gjithë Botën, le të jemi mirënjohës pavarësisht çdo gjëje, për shëndetin tonë, për familjen, dhe për të afërmit tanë. Qëndroni në shtëpi dhe le të ndihmojmë të gjithë sadopak mjekët e infermierët në luftën e tyre për të na shpëtuar jetën.”

Related posts

FORMULA 1/ Covid ka ndryshuar gjithçka, shikoni si ia japin trofeun me robot Hamilton (VIDEO)

Delo.autor

Verona pret Cagliari në një ndeshje vendimtare në betejën për të shmangur rënien nga Seria A

Sadik.Autor

Ramos me fjalë të mëdha për Zidane

Q.Autor

Leave a Comment