Futboll Seria A Sport

IZOLIMI MERR FUND SOT/ Por 5 yje të Juventusit rrezikojnë edhe 2 javë karantinë, ja emrat

Izolimi i Juventusit do të marrë fund sot edhe për Cristiano Ronaldon, që kishte fluturuar në Portugali përpara se të dilte pozitiv Rugani dhe përpara ndërprerjes së Serie A: portugezi shkoi të shihte të ëmën e sëmurë një ditë pas Juventus-Inter.

Qëndroi në Portugali ku bëri dhe tamponin (negativ) duke ndjekur programin e personalizuar të stafit bardhezi. Edhe Douglas Costa është një nga ata që kanë lënë Italinë për motive familjare, ashtu si edhe Higuain që iku në Argjentinë, pasi të ëmën e ka shumë keq.

Pjanic dhe Khedira gjithashtu në Luksemburg dhe Gjermani. Pritet për të parë tashmë se kur do të kthehen, sepse aktualisht dekreti parashikon detyrim për 14 ditë në karantinë pë rata që mbërrijnë në Itali nga jashtë vendit.

Related posts

LIVE/ Kategoria e Parë, Grupi B: Kanë nisur takimet, njihuni me të gjitha rezultatet

Isa.Autor

RRËFEN NGA KARRIERA E TIJ/ Buffon zbulon: Mund të përfundoja në Angli, ja dy ekipet që më kanë kërkuar…

Delo.autor

FINALJA E DËMTIMEVE/ Reali humbet “pazmoren” ndërsa Liverpooli “shpatën” në një “betejë të zjarrtë”

Sadik.Autor

Leave a Comment