Futboll Premier League Sport

KORONAVIRUSI/ “Çmenduri” tek Crystal Palace, klubi i mohon karantinën ish-trajnerit të Interit (EMRI)

Sipas normave dhe dekretit te sigurisë të marra në Britaninë e Madhe, çdo person mbi 70 vjeç duhet të vetë futet në karantinë, pasi janë grupmosha më e lehtë për t’u prekur nga COVID-19. Gjithsesi për Roi Hoxhsonin, trajnerin 72-vjeçar, urdhri i kryeministrit Boris Xhonson duhet të thyhet.

hodson56

Arsyeja ështe vërtet e çmendur, duke qenë se presindenti i klubit të Kristal Palasit nuk ka ndërmend që t’i lejojë ish-trajnerit të Interit, që të mungojë në stërvitjet e skuadrës. Prandaj për trajnerin më të moshuar të Premier Ligës (72 vjeç) kontrata për t’u respektuar duket më e rëndësishme se shëndeti i tij dhe vetë Roi Hoxhson ka pranuar se do të jetë ai në krye të çdo seance për Kristal Palasin, në pritje te rifillimit të Premier Ligës.

Related posts

LIVE/ Tirana-Skënderbeu, Krasniqi shpërdoron një mundësi të artë ndaj bardhebluve

Delo.autor

Kukësi humbi ndaj Flamurtarit/ Cungu: Nuk mund të luash në një fushë PATATESH

Isa.Autor

Italia në finalen e kampionatit europian…

Sadik.Autor

Leave a Comment