Futboll Seria A Sport

“AI MUND TË JETË SHUMË I SHPEJTË, POR…”/ Kërceu 2.56 metra me kokë, veterani portugez injoron keq CR7

2 metra dhe 56 centimetra. Një fakt i frikshëm. Kjo është lartësia e “prekur” nga Cristiano Ronaldo në ndeshjen e luajtur para Krishtlindjes, në fushën e Sampdoria. Megjithatë, dikush, ose Bruno Alves, nuk bindet se është inferior ndaj bashkatdhetarit të tij në luftën ajrore. Për ta zbuluar këtë në mënyrë të qetë dhe të këndshme, ka përdorur kanalet zyrtare të Portos, ku ai luajti në pjesën më të madhe të karrierës.

Qendërmbrojtësi aktual i Parmës luajti në ekipin kombëtar portugez me Ronaldon, përpara se ta braktiste atë në fund të Kupës së Botës “Rusi 2018”: 

A kërcej më shumë sesa Cristiano Ronaldo? Unë kam luajtur tashmë kundër Ronaldos, disa herë, por kurrë nuk ka arritur të marrë më të mirën nga koka e tij në përballjet tona direkte. Ai mund të jetë më i shpejtë dhe më i mirë teknikisht, por përsa i përket lojës ajrore, kam dyshimet e mia”.

Rezultati i Bruno Alves ndaj Ronaldos në Serie A, në të vërtetë, nuk është aq tërheqës: në katër konfrontimet direkte midis Juventusit dhe Parmës, me të dy portugezët në fushë, CR7 nuk ka humbur. Ky fakt vlen, edhe pse ka shënuar vetëm një gol, në barazimin 3-3 të një viti më parë, me kokë.

Related posts

Pas fitores me Valencian, SULMOHET autobusi i lojtarëve të Barcelonës (FOTOT)

Q.Autor

NDEZ SUPER SFIDËN E ANGLISË/ Solskjaer: Ne s’mund të rrimë 30 vite pa titull

Delo.autor

U THA SE ËNDËRRON TË LUAJË TEK REAL MADRID/ Sulmuesi Rashica tallet: Pse po rreni?

Delo.autor

Leave a Comment