Futboll La Liga Sport

BARCELONA KËRKON “DEMIN” LAUTARO/ Interi gati për marrëveshje nëse i plotësohet kërkesa “monstruoze”

Barcelona ka shfaqur interes të madh për të nënshkruar me sulmuesin argjentinas, Lautaro Martinez, i cili konsiderohet si i duhuri për të ardhmen e Barçës, por të cilin Interi nuk dëshiron ta lërë të largohet pa fituar një shumë të majmë prej tij.

lautaro-martinez

Teksa “xhevahiri” i ekipit është kaq i dëshiruar nga shumë klube, Interi nuk ka qëndruar duarkryq por ka përpiluar kërkesën e tij për të lënë të lirë 22 vjeçarin.

lautaro-martinez-6-e1578349504476

“AS” zbulon se Interi kërkon nga Barcelona 90 milionë euro, kartonin e mesfushorit kilian, Arturo Vidal dhe huazim të thjeshtë 1 vjeçar të Antua Grizman.

lautaro martinez

Kjo kërkesë e madhe vjen pasi Lautaro është i lidhur me Interin deri në vitin 2023 dhe ka një klauzolë lirimi prej 111 milionë eurosh. Gjithsesi, portali spanjoll shton se kjo është një kërkesë shumë e lartë për katalanasit, prandaj dhe  vështirësohet realizimi i kësaj piste.

Related posts

“Futboll për miqësi”. Projekti që bashkon fëmijët e gjithë botës

Sadik.Autor

KËRKOHET NGA JUVENTUS DHE “ZIKALTËRIT”/ Ja ku dëshiron të transferohet mesfushori Eriksen

Delo.autor

U KONFIRMUAN ME COVID/ Tre lojtarët e Partizanit gjakosin Deian Boldor: I shkojnë poshtë pallatit dhe e rrahin në sy të motrës (DETAJE)

Delo.autor

Leave a Comment