Futboll Seria A Sport

CONTE NUK E DO NË EKIP/ Sanchez pritet të firmosë për një ekip tjetër të Premier League!

Alexis Sanchez dështoi krejtësisht këtë sezon tek Interi, që e mori në huazim me të drejtë blerjeje nga Manchester United. Zikaltrit nuk e duan në ekip dhe kileni do të rikthehet te “Djajtë e Kuq”, të cilët pritet ta shesin.

Fillimisht ishte përfolur se Sanchez mund të kalonte në MLS-së amerikane, por “The Sun” raporton se Ëest Ham është hipoteza më e fundit që ka dalë në skenë.

Londinezët do të pagujnë 20 milionë euro për ta marrë sulmuesin, me United që është dakord. I vetmi problem është paga e Sanchez që është plot 12 milionë euro në sezon dhe është kileni ai që duhet të gjejë gjuhën e përbashkët me “Çekanët” tashmë.

Related posts

PËRBALLJA “EURO 2020” NDAJ KOSOVËS/ Flet Harry Kane: Do të jetë e vështirë…

Delo.autor

“Gjoba e FIFA-s, kombëtarja e Zvicrës fillon ‘trajnimin’ se si duhet të festojë”

Sadik.Autor

Njihuni me disfatat më të thella të Milan…

Sadik.Autor

Leave a Comment