Futboll Premier League Sport

KËRKON TË PËRFORCOJË SULMIN/ Arsenal me objektiv surprizë, ky lojtar zëvendëson Aubameyang!

Arsenal po përgatitet që të marrë një sulmues, i cili do të zëvendësojë Pierre Emerick Aubameyang, që me shumë gjasa do të largohet në fund të këtij sezoni.

Emri i parë në listë është një surprizë e madhe dhe bëhet fjalë për Odsonne Edouard. Sulmuesi i cili aktivizohet për Celtic mund të kalojë në “Emirates” këtë verë, me “Topçinjtë” që do të paguajnë rreth 40 milionë sterlina për të bindur skocezët.

Edouard është 22 vjeç dhe prej dy sezonesh është pjesë e Celtic, që e bleu nga PSG për 10 milionë euro.

Related posts

U BË HIT NË RRJET/ Arbitrja braziliane poston ftesën tronditëse: Duan që të bëhem… eskortë (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

SAN MARINO-SHQIPËRI/ Pas një asist nga Uzuni, Manaj ndëshkon për Kombëtaren me kokë (VIDEO)

Delo.autor

LËSHOHET “BOMBA” NGA SPANJA/ Antonio Conte kërkon të transferojë yllin e Real Madrid…

Delo.autor

Leave a Comment