Futboll Premier League Sport

KORONAVIRUSI/ U larguan nga Manchesteri, izolim për Pep Guardiolën dhe 8 lojtarët e klubit

Emergjenca e Koronavirusit kërkon izolimin në karantinë në shtëpitë e tyre. Pas shumë javëve izolimi, ka nga ata që edhe në rast të një rinisjeje të mundshme të sezonit, do të jenë të detyruar që të qëndrojnë në vetizolim për ditë të tjera ekstra.

pep-guardiola_1

“The Times” shkruan se në shtëpinë e Mançester Sitit, trajneri Pep Guardiola dhe 8 futbollistë të tij do të thërriten për t’u izoluar për 14 ditë të tjera.

Motivi është për shkak se ata kanë lëvizur nga Mançesteri dhe shumë prej lojtarëve janë rikthyer në atdhe për t’u vetkarantinuar atje. Dikush ka shkuar në Brazil, dikush në Argjentinë, ndërsa tekniku katalanas, për shkak të ndarjes nga jeta të nënës së tij, udhëtoi drejt Barcelonës.

Related posts

FOTOLAJM/ Si duket “CAMP NOU” gjatë ndeshjes me LYON. Ja sa tifozë ishin në stadium (SHIFRA)

bora.autor

BOTA E SPORTIT TRONDITET SËRISH/ Arrestohet arbitri i Superiores. Pjesë e grupit të Avdylajve (EMRI)

Isa.Autor

BËRI PËRSËRI GAFË/ Tifozët këshillojnë Loris Karius të tërhiqet nga futbolli (VIDEO)

bora.autor

Leave a Comment