Futboll Sport

PËR HERË TË PARË NË HISTORI/ Një klub futbolli do veshë fanellën e dizejnuar nga një 6-vjeçar (FOTO)

E pabesueshme. Pescara do të veshë sezonin e ardhshëm një fanellë të dizenjuar nga një djalë 6-vjeçar. Klubi italian hapi një konkurs dhe e quajti atë “Jepi një goditje COIVD-19”. Fëmijët duhet të vizatonin në shtëpi fanellën e Pescara dhe kanë qenë të shumtë ata që kanë garuar.

Ky konkurs nisi thjeshtë si një lojë për fëmijë dhe nuk kishte këtë qëllim, por në fund dizajni i Luigi D’Agostino jo vetëm është shpallur më i miri. “Delfinët” kanë vendosur ta konfirmojnë atë si dizajnin e ri për fanellën e sezonit të ardhshëm.

Errea, sponsori teknik i Pescara, e ka ftuar vogëlushin të kalojë një ditë në selinë e tyre në Parma. Ajo që Luigi kishte bërë u pëlqye shumë në rrjetet sociale dhe tashmë klubi ku luan edhe Ledian Memushaj do të ketë fanellën më të veçantë në botë.

Related posts

Njihuni me PRONARIN e Leicsester që humbi jetën: Dashuronte KUAJT, KUMARIN dhe…

Isa.Autor

FEMRA DHE DROGË/ PLAS SKANDALI: Futbollistët e Arsenalit HARBOHEN në festën me ALKOOL (VIDEO)

Isa.Autor

“HERËN E FUNDIT QË PASHË NDESHJEN E CITYT ISHTE HUMBJE KOHE”/ Klopp: Liverpool nuk mund të jetë si…

Delo.autor

Leave a Comment