Futboll Sport

ISHTE PROBLEMI KRYESOR/ Shikoni si e studionin francezët “Fenomenin” në stërvitje para finales (VIDEO)

Para finales së Kupës së Botës më 1998 që do luhej mes Francës dhe Brazilit, francezët u përpoqën ta studiojnë në detaje Ronaldo fenomenin.

Sulmuesi brazilian ishte rreziku kryesor nga kundërshtari, dhe për këtë arsye vëmendja ndaj tij duhet të ishte e madhe. Marsel Desaili, Lilian Thuram dhe Frank Lebef janë filmuar në stërvitje para finales madhështore, teksa diskutojnë me njëri-tjetrin për arritjet e Ronaldos dhe sa i rrezikshëm është ai.

Siç mund të shihet nga videoja më poshtë, francezët i dedikuan një seancë të tërë stërvitore për tu përqendruar te “Fenomeni”.

Në fund francezët ia dolën, jo vetëm që ata e bllokuan shumë mirë Ronaldon, por arritën të fitojnë edhe trofeun e Kupës së Botës, duke triumfuar në finale me rezultatin 3-0.

Related posts

GAFA E RËNDË PËR HIMNIN E KOMBËTARES/ Mediat franceze zbulojnë arsyen e vërtetë të ngatërresës

Delo.autor

Buffon 39 vjeç, do habiteni nga vlera e tij në treg

Q.Autor

LIVE/ Arsenal-Valencia, Diakhaby kalon miqtë në avantazh

Delo.autor

Leave a Comment