Futboll Shqipëri Sport

RIKTHIMI I SUPERLIGËS/ Presidenti Duka: Nga e hëna stërvitje në grup, futbolli nis më 3 qershor

Nuk ka ende një përgjigje zyrtare nga qeveria, por Armand Duka është I bindur se futbolli shqiptar do të rikthehet në fushë më 3 qershor, datë kjo e përcaktuar pas takimit të Federatës me përfaqësuesit dhe presidentët e klubeve të Superligës. Jo vetëm kaq, pasi numri një I qeverisë shqiptare të futbollit zbulon se skuadrat do të stërviten në grupe duke nisur nga e hëna.

Duka

Detaje të rendësishme, që Duka I zbulon në një intervistë të gjatë të dhënë për “Tuttomercatoweb”. “Në këtë moment jemi ndalur. Që nga data 9 mars nuk kemi zbritur në fushë. Javën e ardhshme, duke nisur nga e hëna e 18 majit do të nisin seancat në grup, ndërsa nga 3 qershori nisim me Superligën. Më pas, nga 7 qershori edhe me Kategorinë e Parë dhe të Dytë”, ka thënë Duka. Presidenti i FSHF ka folur edhe në lidhje me kombëtaren, duke nisur nga trajneri Edi Reja dhe futbollistët kuqezi që luajnë në Ser

Related posts

E PAZAKONTË/ Lojtari i Tottenham lë ndeshjen në mes për të shkuar në tualet, Mourinho e ndjek nga pas (VIDEO)

Delo.autor

KRAHASIMI/ Inter-Atalanta vlen një makineri golash, duel mes filozofive sulmuese

Delo.autor

Presidenti i ekipit italian: Jemi të zhgënjyer nga Berisha!

Sadik.Autor

Leave a Comment