Futboll Kombëtarja Kosova Sport

NË GJERMANI E BËJNË TË KRYER/ Media prestigjioze zbulon se Rashica ka arritur akordin me klubin…

Një lajm i bujshëm ka qarkualluar ditën e sotme në median prestigjioz gjermane “Bild”. Milot Rashica ka arritur akordin paraprak me klubin e Lajpcig. Këta të fundit janë gati të derdhin plot 20 milionë euro në arkat e Verder Bremen, për të siguruar shërbmet e shqiptarit të Kosovës.

rashica

Të njëjtën gjë ka pohuar dhe gazetari  Ronan Mërfi në një postim në “Twtter”. Kujtojmë se Lajpcig është një nga rivalët për titull këtë sezon, si dhe është pjesë e  Ligës së Kampionëve, teksa ky fakt duket se ka joshur Rashicën, i cili ka zhvilluar një sezon fantastic me Verder Bremen.

merfi

Pavarësisht se skuadra e tij rrezikon të bjerë nga kategoria, interesimet për Rashicën kanë qënë të shumta, nga klube edhe më prestigjioze si Dortmund dhe Liverpul, po mesa bëhet e ditur nga mediat gjermane, 23-vjeçari me shumë gjasa do të zgjedhë Lajpcigun.

Related posts

BARCELONA HUMBJE SHOKUESE/ Kjo është nota për debutuesit Griezmann dhe De Jong (FOTO)

Delo.autor

E BUJSHME/ Deklarata e Pochettino-s: Do të ketë largime “VIP” nga skuadra

Sadik.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Chelsea-Liverpool. Rezultati 0-1

Delo.autor

Leave a Comment