Futboll Seria A Sport

ORARI I NDESHJEVE TË SERIE A/ Ja kur do të përballen Juventus dhe Lazio

Përballja e fuqishme e dy pretendetëve për titullin midis Juventusit dhe Lacios mund të zhvillohet në 20 korrik.

Pas dhënies së miratimit nga qeveria italiane për të nisur Serinë A në datën 20 qershor, liga e futbollit italian po punon përcaktimin e orareve të ndeshjeve pasi pjesa e mbetur e sezonit do të zgjasë deri në muajt e nxehtë e verës.

Klubet e futbollit italian kanë kërkuar që takimet të mos zhvillohen para orës 17:00 për shkak të nxehtësisë së madhe. Ndërkohë oraret kur mund të luhen takimet janë 17:00, 17:15, 19:15 dhe 21:30.

Për sa i përket sfidës mes Juventusit dhe Lacios “ANSA” dhe “Tuttosport” raportojnë se kjo sfidë mund të luhet në 20 korrik dhe orari i mundshëm është 21:30.

Edicioni 2019-2020 do të mbyllet në datën 2 gusht.

Related posts

Ja 4 personat që do të vendosin fatin e Arsene Wenger tek Arsenali

Q.Autor

E AKUZOI PËR PËRDHUNIM/ Amerikanja kërkon edhe 200 mijë dollarë nga CR7

Delo.autor

Heynckes e ka një ëndërr, transferimin e këtij futbollisti tek Bayern

Q.Autor

Leave a Comment