Futboll Sport

TRONDITET BOTA E FUTBOLLIT/ Ndahet nga jeta në moshë 24-vjeçare talenti i PSG-së…

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit. Është ndarë nga jeta në moshë 24-vjeçare futbollisti ish-talenti i Akademisë së PSG-së, Xhordan Diakese. Ai ka qenë pjesë e  Francë U20 dhe U21, por nuk iu dha nuk i dhanë asnjëherë mundësinë të debutonte me ekipin e pare të PSG-së.

800-L-ligue-1

Së fundmi Diakese ishte pjesë e francezëve të Furianit, teksa lajmi për ndarjen nga jeta u konfirmua pikërisht nga klubi i tij që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, ka shkruar:

1_Jordan-Diakiese

“Me hidhërim të thellë njoftojmë për vdekjen e futbollistit tonë, Jordan Diakese. Një futbollist i shkëlqyer, një njeri që gjithmonë buzëqeshte dhe ndihmonte shokët e skuadrës. Klubi ynë është në zi. Ngushëllime familjes dhe miqve”.

jordandiakiese2105a

Në të kaluarën Xhordan është aktivizuar edhe me kroatët e Rudes. Ende nuk janë zbuluar shkaqet e vdekjes së 24-vjeçarit, teksa dyshohet për atak kardiak.

Related posts

LUHEJ ME ZEMËR/ Derbi i 30 viteve më parë, shikoni golat e Mucës dhe Kolës kundër Partizanit

Isa.Autor

Telenovela “Ramsey”/ MILANI shumë PRANË mesfushorit “VRASËS”, në janar…

Isa.Autor

STADIUMI MITIK/ Pohimi TRONDITËS i yllit të Tottenham: Nuk është NDERË të luash aty…

Isa.Autor

Leave a Comment