Futboll Shqipëri Sport

VDEKJA E ISH-TRAJNERIT TË INTER/ Rei Manaj me dedikim prekës: Ti gjithmonë më prite si djalin tënd…

Ditë zie në futbollin italian. ish- trajneri i Interit, Luixhi Simoni është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare, pas disa muajsh i shtruar në spital për shkak të një goditje në tru, të pësuar që në vitin e kaluar. Ai arriti të fitonte Kupën UEFA me zikaltërit në vitin 1998.

internazionale_cinemaApp

Gjatë karrierës së tij si futbollist, ai është aktivizuar me skuadrat e Juventusit, Napolit dhe Torinos. Simoni  deri në vitin 2015 ishte presidenti i Kremonezes, ku pjesë të skuadrës kishte edhe Rei Manajn, të cilin më pas ia shiti Interit. Ndërkohë së fundmi nëpërmjet një postimi në faqen zyrtarë në “Instagram”, sulmuesi i Kombëtares shprehu hidhërimin e tij për ndarjen nga jeta të ish-presidentit duke shkruar:

1590149029_gigisimoni

I dashur president, sot është një ditë shumë e errët për të gjithë dashamirësit e tu. Dua të të falënderoj për gjithçka ke bërë për mua. Ti gjithmonë më prite si djalin tënd dhe provove të më ndihmoje. Jam krenar që kisha një udhërrëfyes si ty, i respektueshëm, inteligjent. Tani nuk mund të gjej fjalët e duhura, më fal president. Faleminderit dhe faleminderit përsëri”,-shkruan Rei.

Related posts

Yaiza Moreno/ E fejuara e Mariano Diaz është një PERLË BUKURIE (FOTO)

Isa.Autor

Rikthehet Bundesliga, RB Leipzig vs Schalke, një duel që vlen për vendin e dytë

Q.Autor

Ish-futbollisti çek gjendet i VDEKUR në banesën e tij, dyshohet për vetëvrasje

Sadik.Autor

Leave a Comment