Futboll Seria A Sport

E BUJSHME NGA GJERMANIA/ Ragnick është trajner dhe drejtor te Milani, ja buxheti i merkatos

Nëse e thotë Bild mund të konsiderohet e kryer, Ralf Ragnick është trajneri dhe drejtori i ri sportiv i Milanit. Gazetarja Valentina Maceri ka bërë me dije se kjo lëvizje është tashmë e përfunduar.

Ajo bën me dije se Ragnick do të jetë trajner dhe drejtor i kuqezinjëve që këtë verë. Kjo do të thotë se aventura e teknikut Stefano Piolit dhe Paulo Maldinit me “Djallin” mbyllet në fund të këtij edicioni futbollist.

Situata në merkato duket se nuk do të ndryshojë shumë sepse sipas asaj që informon Bild do të jetë një buxhet i limituar. Ragnick do të ketë në dispozicion 75 milionë euro, praktikisht në tregun e sotëm, aq kushton një futbollist i mirë.

Related posts

KORONAVIRUSI/ Presidenti i klubit të Serie A: Mjaft më, sezoni ka mbaruar!

Delo.autor

RIKTHEHET NË QENDËR TË VËMENDJES/ Neymar në dyshim për ndeshjen e Championsit me Dortmundin

Delo.autor

LIVE/ Real-Barcelona: Kupa si objektiv, dy superfuqitë e Spanjës diskutojnë… finalen

Delo.autor

Leave a Comment