Futboll Seria A Sport

NDESHJA ME MILANIN/ Ronaldo ka një mesazh për tifozët: Do jemi gjithmonë…

Futbolli italian po rikthehet këtë fundjavë pas pushimit tre mujor shkaku i pandemisë COVID-19.

Federata e Futbollit të Italisë ka vendosur që fillimisht të luhen ndeshjet e kthimit në Kupën e Italisë. Sot, Juventusi në ‘Allianz Stadium’ takohet me Milanin, në ndeshjen që fillon në orën 21:00.

Kjo ndeshje do të zhvillohet pa praninë e tifozëve por Cristiano Ronaldo ka një mesazh:

“Kudo që ju jeni, ne do të jemi gjithmonë së bashku”, ka shkruar Ronaldo në rrjetet sociale.

Kujtojmë që ndeshja e parë mes Milanit dhe Juventusit e zhvilluar në “San Siro”, ka përfunduar barazim me rezultatin 1:1.

Related posts

Perisic: Po të mos isha bërë futbollist, sot do të isha…

Delo.autor

BARAZIMI NDAJ UKRAINËS PËR “KATAR 2022″/ Trajneri Deschamps: Rruga drejt Botërorit do të jetë e frikshme edhe për…

Delo.autor

“500 MIJË EURO NË JAVË DHE GOLF NË DIELL”/ Mbyllet merkatoja janarit, Bale mbetet në Madrid. Ja arsyeja

Delo.autor

Leave a Comment