Futboll Sport

E BUJSHME NGA FRANCA/ Theo Hernandez arrin marrëveshjen me klubin e ri

Paris Saint Germain është shumë pranë marrëveshjes me mbrojtësin francez, Theo Hernandez.

Mbrojtësi i majtë iu bashkua Milanit verën e kaluar nga Real Madrid dhe ka shkëlqyer me fanellën e Rossonerëve.

PSG i ka ofruar Theos një kontratë afatgjate 5-vjeçare ku lojtari do të fitonte një pagë 6 milionë euro në sezon. Mediat në Francë e bëjnë fakt të kryer arritjen e marrëveshjes ku po diskutohen bonuset në kontratën e lojtarit.

Nga ana tjetër parisienët pritet që ta kompletojnë transferimin e tij për 50 milionë euro, shumë që e lë të kënaqur Milanin.

22-vjeçari me fanellën e Rossonerëve ka zhvilluar 25 ndeshje, ku ka shënuar gjashtë gola dhe ka dhuruar tre asistime.

Related posts

NDRYSHON LËKURË/ Blu, portokalli, jeshile dhe e verdhë. Interi prezanton fanellën e tretë me risi të mëdha (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

PESË DITË AFAT PËR UEFA-N/ Gjykata e Madridit “ia mbledh” presidentit Ceferin

Delo.autor

Higuain për anulimin e miqësores kundër Izraelit: Vendim shumë i drejtë

Sadik.Autor

Leave a Comment