Futboll Seria A Sport

TË FIKSUAR PAS KUMBULLËS/ Lazio ofron dy shqiptarë për të bindur Veronën, ja emrat

Inter i avantazhuar. Juventus ndjek. Lacio po bën presing për shërbimet e tij. Bëhet fjalë për Marash Kumbullën, mbrojtësin e Kombëtares shqiptare që ka bindur në sezonin debutues në elitën e futbollit italian.

Me fanellën e Veronës, nën regjimin me 3 mbrojtës, 20-vjeçari ka fituar vëmendjen e të gjitha ekipeve të mëdha në Serinë A dhe jo vetëm, teksa në adresë të tij ka interesime edhe nga Anglia apo Spanja e Gjermania. Së fundmi, mediat italiane bëjnë me dije se presioni i Lacios për shërbimet e qendërmbrojtësit janë rritur dhe si për koincidencë, presidenti Lotito dhe drejtori sportiv Tare po mendojnë dy shqiptarë të tjerë që të bindin veronezët.

kumbulla

Nga sa bëhet me dije, Lacio është e gatshme të ofrojë kartonët e Riza Durmishit si dhe Valon Berishës. Jo vetëm kaq, pasi veç dy shqiptarëve, bardhekaltrit mund të përfshijnë në këtë operacion edhe Uallas. Kjo është tentativa më e fundit e Lacios jo vetëm për të mposhtur avantazhin e Interit dhe konkurrencën me Juventusin, por edhe për të ulur në maksimum kërkesën e Veronës për 35 milionë euro që të lërë të lirë qendërmbrojtësin kuqezi.

Related posts

VALLADOLID-REAL MADRID/ “Los Blancos” thellojn shifrat, shënon Modric

Delo.autor

LIVE/ Tirana-Kamza: Ngo jep një asist fantastik, Hasani nuk fal. Barazojnë bardheblutë (VIDEO)

Delo.autor

DY BARAZIME RRADHAZI/ Skuadra e Kloppit “ngec” edhe ndaj West Hamit

Delo.autor

Leave a Comment