Futboll Seria A Sport

TJETËR TALENT SHQIPTAR NË ZVICËR/ Futbollisti 20-vjeçar nënshkruan për skuadrën e…

Kampionati i Zvicrës vazhdon të mbledhë në gjirin e saj shumë futbollistë shqiptarë. I tillë është edhe rasti i Alban Ajdinit që ka vendosur ta vijojë karrierën në kampionatin zvicerian.

alban ajdini
20 vjeçari me prejardhje nga Kosova ka nënshkruar me ekipin e Servete. Kotrata është e vlefshme deri në vitin 2022, me futbollistin në fjalë që ka qenë produkt i akademisë së kësaj skuadre.

Në komunikatën për shtyp të ekipit shkruhet: “Servete është e lumtur me nënshkrimin dhe i uron lojtarit shumë suksese.”

Related posts

Fanella e parë e firmosur nga Ronaldo, një vajzë ka fatin ta veshë me autografin e CR7

Isa.Autor

BOMBA E DITËS/ Tottenham sfidon superfuqitë e futbollit për “YLLIN” portugez

Isa.Autor

“LEKU LUMË”/ Derbi dhe Barça: “San Siro” kthehet në MINIERË ARI për INTERIN

Isa.Autor

Leave a Comment