Futboll La Liga Sport

BARCELONA NË KËRKIM TË NJË MBROJTËSI/ “Katalanasit” pëlqejnë 30-vjeçarin që kushton 100 milionë euro

E gjithë bota e di që Barcelona po kërkon një mbrojtës të majtë dhe Erik Abidal ka nisur kontaktet me disa futbollistë të ndryshëm. Estupinan dhe Juri janë dy që i pëlqejnë drejtorit teknik të katalanasve.

I pari ka bërë një sezon të shkëlqyer me Osasunën, ndërsa i dyti është i konfirmuar prej disa sezonesh në La Liga. Juri është 30 vjeç dhe aktivizohet me Atletikon e Bilbaos.

Ai ka klauzolë 100 milionë euro dhe kjo gjë i frenon blaugranët që të nisin bisedimet me këtë klub, i cili është gjithmonë shumë i vështirë për t’u bindur dhe kurrë nuk ka shitur futbollistët për të rregulluar bilancet.

Related posts

E konfirmon gazeta e Barcelonës: Neymar te Reali, ja kur do transferohet…

Q.Autor

MIQËSORE/ I mjaftojnë 3 minuta lojë, Lila ndëshkon Tiranën në “Selman Stermasi” (VIDEO)

Delo.autor

Wenger: Mourinho të mos ankohet, por të luajë me lojtarët që ka

Q.Autor

Leave a Comment