Futboll Rajon Sport

BESNIK HASI GATI TË KTHEHET NË EUROPË PËR TË MARRË DREJTIMIN E KLUBIT TË MADH/ Do ketë nën urdhrat e tij edhe një shqiptar

Besnik Hasi është gati për tu rikthyer në Europë dhe të largohet nga skuadra e Al Raed në Arabinë Saudite.

Sipas asaj që shkruan “Gazzeta.gr”, trajneri shqiptar është projektuar në stolin e Fenerbahçes për sezonin e ardhshëm. Drejtuesit e klubit turk e pëlqejnë shumë Hasin dhe duan t’i besojnë atij drejtimin e skuadrës.

Te Fenerbahçe, Hasi do të gjente edhe një tjetër shqiptar si Vedat Muriqi, i cili po shkëlqen me këtë skuadër. Kujtojmë se në të kaluarën 48-vjeçari ka drejtuar edhe skuadra të tjera europiane, Si Anderlehti, Legia e Varshavës dhe Olimpiakosi.

Related posts

FESTIVAL GOLASH/ Barcelona shënon 2 gola pë 3 minuta, Huscas dorzohet pa kushte

Isa.Autor

E PABESUESHME/ Juventus kërkon të transferojë këta 3 lojtarë

Isa.Autor

KUPA E BOTëS/ Egjipti i pafuqishëm, Rusia shënon edhe golin e tretë

Sadik.Autor

Leave a Comment