DËSHTON SEZONI! Manaj dhe Barcelona B në lot, Sabadell i merr “diplomën” e ngjitjes (VIDEO)

Barcelona B humbi një shans të artë për t’u ngjitur në Segunda Division të dielën, pasi u mposht ngushtësisht 2-1 nga Sabadell.

Ishte një natë e vështirë për Francisco Javier García Pimienta i cili gjithashtu pa Ronald Araujo të dëmtohej. Sabadell luajti mirë në 45′ e para dhe krijoi shanse për të shënuar.

RESUMEN | FC Barcelona "B" 1 - 2 CE Sabadell | Playoff de ascenso ...

Inaki Pena gati sa i dhuroi Sabadell golin e avantazhit me një pasim të dobët të mbrojtjes por portieri Edgar u tregua vendimtar.

Oscar Rubio humbi një shans tjetër për të zhbllokuar ndeshjen. Pena u thirr përsëri në veprim përsëri në 24 minuta. Barca B kaloi në epërsi në minutën e 36 me kapitenin Monchu.

España: Ronald Araujo salió sentido en la derrota del Barcelona B ...

Por, Sabadell reagoi dhe gjeti golin me Coch. Katalanasit më pas humbën një shans të lavdishëm për të rikthyer epërsinë. Rey Manaj bëri mirë dhe pasoi për Moriba që gaboi.

Në minutën e 73-të, Sabadell gjeti avantazhin me Nestor. Nata zhgënjyese u volus kur arbitri vërshëlleu fundin! Për Rey Manaj dhe shokët e tij, mbetën vetëm lotët.