Futboll Premier League Sport

E BUJSHME/ Chelsea arrin akordin me talentin e Bundesligas, klubi gjerman ul çmimin e lojtarit

Çelsi raportohet se ka arritur marrëveshje personale me mesfushorin e Bajern Leverkusenit, Kai Havertz. Sipas asaj që raporton “Goal.com” gjermani ka rënë dakord me klubin londinez për një pagë prej 9-të milionë eurosh në sezon.

havertz

Gjithçka është gati mes lojtarit dhe bluve të Londrës, por tashmë pritet të arrihet akordi mes Çelsit dhe Leverkusenit. Klubi gjerman i kishte vendour lojtarit çmimin prej 100 milionë eurosh. Por së fundmi Leverkusen i ka ulur pretendimet për Havertzin deri në 87 milionë euro.

Çelsi është i gatshëm të paguajë këtë shumë, sidomos pas arritjes së marrëveshjes personale me lojtarin.

Related posts

ZBULON PRAPASKENAT E MERKATOS/ Mesfushori Eriksen shpjegon pse zgjodhi të largohej nga Premier tek Inter

Delo.autor

JO VETËM FUTBOLL/ Tifogrupi i Kombëtares shqiptare ndërmerr nismën sensibilizuese (FOTO)

Delo.autor

“EURO 2020″/ Mbretëresha Elisabet motivon “Tre Luanët”, kampionët e botës të 82’ letër “axurrëve”

Delo.autor

Leave a Comment