Futboll Kategoria Superiore Sport

NDRYSHON ORARI/ Ja kur do të luhet Partizani-Vllaznia

Sfida e javës së parafundit të kampionatit midis Partizanit dhe Vllaznisë do të luhet ditën e premte në orën 17:45, jo në orën 20:45, siç ishte planifikuar në fillim nga FSHF-ja.

Takimi mes 16-herë kampionëve të Shqipërisë dhe shkodranëve është vendosur të luhet në “Air Albania”.

Partizani ka shanse minimale për të siguruar pjesëmarrjen në Ligën  e Europës, ndërsa Vllaznia shpreson te shmangia e vendit të tetë (play-out) pas fitores së bujshme 1-0 kundër Kukësit ditën e diel.

Related posts

DERBI I LONDRËS/ Christian Eriksen zhbllokon shifrat ndaj Arsenal, ja goli (VIDEO)

Delo.autor

EUROPA LEAGUE/ Napoli përfiton një penallti, Insigne ndëshkon “Katalanasit” nga pika e bardhë (VIDEO)

Delo.autor

NGA LA EKIPIN PËR NJË HAMBURGER TEK FANS I ZIDANE/ Pritet të nisë aventurën e re tek Real Madrid, ja sekretet e Eden Hazard

Delo.autor

Leave a Comment