Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Juventus kërkon sulmuesin e Interit dhe mbrojtësin e Romës

Raportimet këtë pasdite pretendojnë se Juventus po kërkon të nënshkruajë me sulmuesin e Xhenoas Andrea Pinamontin dhe mbrojtësin e Romës Rikardo Kalafori. Xhenoa e bleu Pinamontin nga Interi në shkurt për 18 milion euro, por zikaltërit kanë opsionin e parë për 21 vjeçarin.

pinamonti

Sipas “Tuttosport” Juventus po përgatitet të marrë të dy lojtarët. Pinamonti do ishte një alternativë shumë më e lirë për sulmin sesa Milik që shihet si një ndër kandidatët kryesorë për të udhëhequr ofensivën bardhezi.

Juventus gjithashtu po negocion edhe për mbrojtësin e Romës Kalafori, i cili luan për të rinjtë e Romës.

Related posts

PO HUMB TERREN ME MARQUEZ/ ROSSI lëshon ALRAMIN: Nuk duelojmë dot as për…

Isa.Autor

KA HYRË NË SEZONIN E 5-TË ME PSG/ Angel Di Maria: Ndjej shumë krenari kur shoh…

Delo.autor

VUAN NGA TUMORI/ Klubi shqiptar i del në krah lojtarit të tij: Rikthehu të gëzojmë sukseset! (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment