Futboll Shqipëri Sport

E FUNDIT/ Gianni de Biasi kthehet në stol pas gati 3 vitesh! Pritet firma zyrtare

Pas thuajse 3 vitesh, Gianni de Biasi është gati që të kthehet në stol dhe do ta bëjë ndoshta te Azerbajxhani. Ish-trajneri i Shqipërisë dhe “fari” drejt Europianit historik Francë 2016, pas aventurës te pankina e Alaves, nuk ka marrë drejtimin e asnjë ekipi, duke mos besuar në projekte afatshkurtra, siç shpesh e ka përsëritur…

Deportivo Alavés, ufficiale: esonerato Gianni De Biasi

Ish trajneri kuqezi, që dikur ka drejtuar edhe Modena, Torino dhe Udinese në Itali, pati këtë mëngjes një videokonferencë me drejtuesit e Federatës Azere.

El Alavés destituye a Gianni De Biasi - Fútbol - Eurosport

Më vonë, Komiteti Ekzekutiv u mblodh: “Duke marrë parasysh situatën e lidhur me pandeminë COVID-19, duhet të nënshkruhet një marrëveshje me Gianni De Biasi, i cili do të emërohet kryesues i ekipit kombëtar nëse ai pranon kushtet që janë vendosur mbi të. Bisedimet për përcaktimin e kushteve të marrëveshjes do të vazhdojnë nëse arrihet një shumicë votash në Komitet. Arif Asadov duhet të emërohet zv / trajner”, raporton në faqen zyrtare të Federatës Azere të Futbollit.

Për De Biasin është gati një kontratë 2 vjeçare me opsion për vitin e tretë.

Related posts

SHERRI I TRAJENRIT LERDA TEK PARTIZANI/ Ja çfarë nuk shkon dhe ku ka të drejtë tekniku italian

Delo.autor

“MAKTHI” I FITOREVE/ MEMA nuk kursen KRITIKAT ndaj ekipit: Papërgjegjshmëri totale, u bëmë si…

Isa.Autor

E BUJSHME NË SPANJË/ Real Madridi gati të ofrojë 120 milionë euro për yllin e “Zonjës së Vjetër”

Delo.autor

Leave a Comment